Pokyny pro rodiče a děti - kurz v r. 2023


cena kurzu pro rok 2023.....5800,-


Termíny kurzu 2023 :
předběžné termíny kurzu jsou následující

7-8.1.2023
14-15.1.2023
21-22.1.2023
28-29.1.2023Průběh kurzu -   Děti cvičí od 9.00 hod. do 12.00 hodin Sobota,Neděle. Poslední víkend jsou v sobotu závody, v neděli karneval s vyhlášením výsledků závodů, všechny děti dostanou diplomy a ceny. Kurz je zakončen ohňostrojem.


První den kurzu 8.ledna 2022 - pro všechny platí sraz v 8,40  hodin na parkovišti Altenberg, probíhá prezentace a děti dostanou vestičky, budou připraveno  stanoviště pro prezentaci. Kontrolu plateb provádíme až po prvním víkendu na základě výpisů z účtu.
Výstroj a výzbroj  (oblečení, lyže, boty) - na horách je vždy o cca 5-10° C méně než v Teplicích. Děti musí mít  nebo PŘILBU, teplé rukavice (nikoliv pletené).  Lyže sjezdové, vázání bezpečnostní, hůlky. Pro snowboardisty doporučujeme rukavice s výztuhou zápěstí. Lyže dětem svazujte dohromady s hůlkami páskou. Skluznici lyží dětem namažte parafínem nebo universální pastou.
Vestičky - děti dostanou první den ráno výrazné vestičky, kterými je především identifikujeme při výcviku i během příchodu a odchodu z parkoviště. Vestičky mají děti u sebe po celou dobu kurzu. Žádáme vás proto, aby děti nosili vestičky již při příchodu  a měli je po celou dobu na sobě, dokud si je nevyzvednete.
Posouvání a rušení víkendového kurzu z důvodů nepříznivých sněhových podmínek - počasí je nevyzpytatelné a tak se stává, že víkendový kurz rušíme a tento kurz posouváme. Informaci o konání víkendového kurzu získáte vždy ve čtvrtek po 19. hodině na http://www.ls-snow.cz popřípadě na našich telefonních číslech. Pokud se kurz posouvá nebo ruší, tak vždy celý víkend tj. sobota i neděle. V případě, že by posouvání zasáhlo až do jarních prázdnin Teplic, bude o tyto 2 víkendy kurz posunut dále.Dotazy, kontakt - veškeré kontakty máte na webových stránkách naší LŠ, upřednostňujeme informace emailem nebo poskytnuté na www stránkách, samozřejmě je možné využít mobilních telefonů.
Výcvik - probíhá na svazích lyžařského střediska Altenberg. Všechny děti se dostávají na vlek nejpozději 3. víkend kurzu - podle zvládnutí výcviku. Ze zkušenosti z předchozích výcviků vychází, že všechny děti zvládají výcvik tak, že jedou závody a jsou schopné sami jet na vleku.Další informace - kurzovné se nevrací z důvodů nepřítomnosti dítěte na kurzu. Výjimku připouštíme za předpokladu, že dítě ze zdravotních důvodů chybí více jak polovinu celého kurzu a vracíme adekvátní část.